Search This Blog

Polecany post

Madame

A miało być tak pięknie, czyli „Madame” Amandy Sthers.

Jutro idziemy do kina (2)

JUTRO IDZIEMY DO KINAczyli z ogromną przyjemnością oddajemy w Wasze ręce kolejny odcinek cyklu zapowiadającego premiery filmowe nadchodzącego weekendu. Gotowi? Zaczynamy.

KLIKNIJ, by odtworzyć


Nowy Rok przynosi do sądeckich kin aż pięć premier, z czego dwie w 3D. Wybór tygodnia padł na Justina Kurzela, reżysera Assassin's Creed (2016), filmu opartego na motywach bestsellerowej gry komputerowej z Michaelem Fassbenderem, Marion Cotillard i Jeremym Ironsem w rolach głównych. 

Następnie coś, czego zagorzali fani twórczości Garry'ego Marshalla, a w szczególności jego ostatnich trzech produkcji: Walentynki (Valentine's Day, 2010), Sylwester w Nowym Jorku (New Year's Eve, 2011) i Dzień Matki (Mother's Day, 2016), przegapić po prostu nie mogą – wielowątkowa komedia romantyczna z Maciejem Zakościelnym, Magdaleną Różczką, Agnieszką Więdłochą i Piotrem Stramowskim w rolach głównych – Po prostu przyjaźń (2016).

Bo tajemnica bycia gwiazdą polega na zachowywaniu się jak gwiazda, czyli animowana komedia muzyczna Sing (2016) dubbingowana przez takie nazwiska jak: Dorociński, Socha, Farna, Walewska czy Kwiatkowski. W filmie pojawia się aż 65 znakomitych utworów – współczesnych i tych mniej, w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach, które mają spore szanse, aby zaskarbić sobie serca widzów.

O tym, czy Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (Perfetti sconosciuti, 2016) dowiemy się za sprawą wielkiego kinowego hitu „made in Italia”, komediodramatu autorstwa Paolo Genovese, z uwielbianą zarówno we Włoszech, jak i Polsce – Kasią Smutniak.

Na koniec dramat biblijny Józef i Maryja (Joseph and Mary, 2016) z Kevinem „Herculesem” Sorbo w roli głównej. Za sterami filmu zasiadł nie kto inny jak Roger Christian, osoba współodpowiedzialna za scenografię takich blockbusterów jak: Obcy – 8. pasażer Nostromo (Alien, 1979, R. Scott) i Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja (Star Wars Episode IV: A New Hope, 1977, G. Lucas). Co może wyniknąć z tego połączenia? Strach się bać.

To tyle na dzisiaj, recenzja filmu tygodnia już wkrótce, do zobaczenie w następnym odcinku, a jutro... idziemy do kina.

***

Szczegółowe informacje na temat aktualnego repertuaru znajdziecie na stronach internetowych sądeckich kin. Natomiast więcej filmów oczywiście na www.synekdochanowysacz.blogspot.com, www.facebook.com/StowarzyszenieDlaMiasta i www.sadeczanin.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz