Search This Blog

Polecany post

Madame

A miało być tak pięknie, czyli „Madame” Amandy Sthers.

Jutro idziemy do kina (1)

JUTRO IDZIEMY DO KINA, czyli z ogromną przyjemnością oddajemy w Wasze ręce pierwszy odcinek nowego cyklu zapowiadającego premiery filmowe nadchodzącego weekendu. Jeden odcinek – dwa segmenty. Film tygodnia, który w najbliższym czasie zostanie przepuszczony przez recenzenckie sito SYNEKDOCHY, NOWY SĄCZ, jak i pozostałe produkcje, które miały szczęście przedrzeć się do repertuaru sądeckich kin. Gotowi? A więc zaczynamy.

KLIKNIJ, by odtworzyć
Końcówka roku i zaledwie dwie premiery główne, ale nie powinno być najgorzej, gdyż otrzymujemy drugi w miesiącu grudniu film Jima Jarmuscha – Paterson (2016) – oraz coś dla tych, którzy lubią skrajne emocje, horror Aplik@cja (Bedeviled, 2016) tandemu reżyserskiego Vang-Vang. Ponadto, zupełnie bonusowo, jedna „przypominajka”, a mianowicie Ukryte piękno (Collateral Beauty, 2016) Davida Frankela i – uwaga! – aż trzy pokazy przedpremierowe, a to za sprawą Maratonu Sylwestrowego organizowanego przez KINO HELIOS.

MARATON SYLWESTROWY KINA HELIOS

Jeden wieczór – dwa zestawy do wyboru. W telegraficznym skrócie przedstawia się to następująco. Opcja pierwsza, a tam nie-za-grzeczna komedyjka świąteczna Dlaczego on? (Why Him?, 2016) z Jamesem Franco i Bryanem Cranstonem w rolach głównych oraz coś, czego zagorzali fani twórczości Garry'ego Marshalla, a w szczególności jego ostatnich trzech produkcji (Walentynki [Valentine's Day, 2010], Sylwester w Nowym Jorku [New Year's Eve, 2011] i Dzień Matki [Mother's Day, 2016]), przegapić po prostu nie mogą – wielowątkowa komedia romantyczna z Maciejem Zakościelnym, Magdaleną Różczką, Agnieszką Więdłochą i Piotrem Stramowskim w rolach głównych, czyli Po prostu przyjaźń (2016).

Koszyk drugi, a w nim kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością, wszechobecna muzyka, taniec, no i oczywiście wielka miłość, czyli jeden z murowanych faworytów w wyścigu o przyszłoroczne Oscary – La La Land (2016) Damiena Chazelle'a. Last but not least, Ukryte piękno Davida Frankela. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak: Will Smith, Keira Knightley, Edward Norton, Kate Winslet i Helen Mirren. Więc nie powinno być najgorzej.

To tyle na dzisiaj, recenzja filmu tygodnia już wkrótce, do zobaczenie w następnym odcinku, a jutro... idziemy do kina.

***

Szczegółowe informacje na temat aktualnego repertuaru znajdziecie na stronach internetowych sądeckich kin. Natomiast więcej filmów oczywiście na www.synekdochanowysacz.blogspot.com, www.facebook.com/StowarzyszenieDlaMiasta i www.sadeczanin.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz